36 Bystřice nad Pernštejnem 593 01

Rekreační střediskoUbytování pro: 39 osob Restaurace: Ano
Čtyři Dvory Čtyři Dvory Čtyři Dvory Čtyři Dvory Čtyři Dvory
Pro větší verzi klikněte na náhled fotografie

Čtyři Dvory - popis:

Obec Čtyři Dvory (kraj Vysočina, okres Žďár nad Sázavou) se nachází na českomoravské vrchovině, 5,5 km severovýchodně od Štěpánova nad Svratkou. Leží na hranici Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Nadmořská výška obce je 550 m.

První zmínky o obci se datují k roku 1482. Tehdy patřily Čtyři Dvory vladykovi Janu Černému z Prosetína. V okolí obce se těžila železná ruda a stříbro. Znak obce tvořila zubří hlava, hrábě a radlice. Nyní jsou Čtyři Dvory částí obce Prosetín. Na návsi stojí železný kříž z roku 1867. Obec Čtyři Dvory má 110 obyvatel a rozlohu 393 ha. Rekreační středisko Čtyři Dvory má 11 pokojů pro celkem 39 osob. Každý pokoj má zařízenou kuchyňskou linku (včetně ledničky,elektrického vařiče, rychlovarné konvice,mikrovlnné trouby) a samostatné WC s umyvadlem. Sprchy jsou vždy po dvou na každém patře .V přízemí objektu je nekuřácká jídelna s televizí a videem, společenská místnost s barovým pultem a možností občerstvení dle předchozí domluvy za úhradu (viz ceník).. K objektu patří velká zahrada s krytým posezením u ohniště a grilu. Dále jsou k dispozici dětské prolézačky, pískoviště, kuželky a stolní tenis. Parkování u objektu v uzavřeném areálu.

Rekreační středisko je vhodné pro rodinnou rekreaci, podnikové akce a veškeré školní akce. Pro svůj čistý vzduch, krásnou přírodu a polohu v hezkém prostředí vysočiny je vyhledáváno pro turistiku, cykloturistiku, aktivní sportovní odpočinek, dále pak díky blízké řece Svratce a množství rybníků pro rybaření. V zimních měsících láká okolí k běžeckému lyžování a v blízkosti nová lyžařská střediska pro sjezdové lyžování: Skiareál-Olešnice (5km) a Skiareál Karasín (10 km).

Přejít na KONTAKT nebo ukázat na MAPĚ.

Kontakt

Napsat zprávu pro Čtyři Dvory:

Všechny položky jsou povinné.
Čtyři Dvory na mapě