Ruzyňská 3/96, Praha 6, 16100

PenzionUbytování pro: 30 osob Restaurace: Ano
Penzion Větrný mlýn Praha Penzion Větrný mlýn Praha Penzion Větrný mlýn Praha Penzion Větrný mlýn Praha Penzion Větrný mlýn Praha Penzion Větrný mlýn Praha
Pro větší verzi klikněte na náhled fotografie

Penzion Větrný mlýn Praha - popis:

Penzion Větrný mlýn je menší útulný rodinný hotel v Praze v prestižní čtvrti Praha 6 Ruzyně, která sousedí s turisticky nejžádanějšími lokalitami v Praze 1.

U nás jistě oceníte kvalitní ubytování v penzionu s parkováním v Praze, blízko centra Prahy, ale i blízko u letiště Praha Ruzyně. Pražský hrad a centrum města i rekreační zóna Praha, letiště Praha Ruzyně a Pražský silniční okruh jsou nedaleko a lehce dostupné autem i městskou hromadnou dopravou.
Pension Větrný mlýn Praha garantuje minimálně *** evropský hotelový standard ubytování s parkováním
a hlavně čisté a pohodlné pokoje, koupelny a WC. Jistě oceníte bezpečné, snadné a bezplatné parkování vašeho auta přímo v uzamčeném areálu i krásné okolí pensionu, který je vhodný pro ubytování turistů – jednotlivců, párů i skupin
do 30ti osob. A samozřejmě i rodiny s dětmi najdou v penzionu kvalitní a bezpečné zázemí pro svůj pobyt i pro výlety
do okolí Prahy. Pokud je důvodem návštěvy Prahy služební cesta, rekreace, nebo i dovolená v Praze – pobyt u nás je správná volba. Ačkoliv je náš penzion blízko u letiště, tak centrum je nedaleko a buďte bez obav – náš menší rodinný hotel je mimo letový koridor a provozem letiště Praha Ruzyně nebudete rušeni.

Vybavení:

Rodinný hotel – Penzion Větrný mlýn Vám poskytne ubytování v Praze:

* Kvalitní a příjemné přenocování v pensionu s možností parkování, který má všechny typy hotelových pokojů – jednolůžkový, dvoulůžkový, třílůžkový a čtyřlůžkový pokoj – celkem 11 pokojů. A navíc i 2 apartmá vhodná pro pobyt větších rodin či skupin do 5 dospělých osob. Ke každému pokoji je zdarma vlastní parkovací místo!

* Prostorné pokoje a apartmá s předsíní kde je vlastní pohodlná koupelna a WC, lednička – minibar, SAT / DIGI TV, telefon, vestavěný trezor na cennosti a WiFi připojení k internetu zdarma.

* Vlastní bezplatné a bezpečné parkoviště v uzamčeném areálu pensionu (pro motocykly zastřešený parking).

* Rychlou městskou, veřejnou dopravu do centra města a na letiště Ruzyně (zastávka autobusu přímo u penzionu).

* Rádi zajistíme také individuální transport na letiště Ruzyně, do centra, i do okolí Prahy – a jinam.
Vstřícný přístup k hostům a dobré jazykové vybavení personálu je samozřejmostí.

Stravování:

Ubytování v Penzionu je včetně bohaté snídaně. Dále jsou tři restaurace v docházkové vzdálenosti od penzionu - 3-4 minuty a jedna dokonce přímo před penzionem.

Okolí:

Obora Hvězda v Praze 6 Ruzyni
Je vidět z pokojů v 1. a 2. patře pensionu. Po 200 m chůze se ocitnete v jednom z nejkrásnějších přírodních parků Prahy. Uprostřed něj stojí z dálky viditelný a nádherný Letohrádek Hvězda – téměř 500 let starý, bývalý lovecký zámek, kde je 6 dní v týdnu přístupné zajímavé muzeum.

Na trase pension - letohrádek Hvězda se odbývala památná „Bitva na Bílé Hoře“, svedená v neděli 8. listopadu 1620, byla rozhodující bitvou třicetileté války, která zpečetila osud českého stavovského povstání a na dalších 300 let rozhodujícím způsobem ovlivnila osud českého státu.

V bitvě se střetly česká stavovská armáda a dvě armády katolické, armáda Katolické ligy a armáda císaře Svaté říše římské. Katolické armády po jedné až dvou hodinách zdolaly méně početnou, ale lépe postavenou stavovskou armádu. Bitva „se stala symbolem poroby národa na dlouhá staletí“ a připomíná ji dnes mohyla na bitevním poli.

Z obory HVĚZDA je to již jen „skok“ do areálu Břevnovského kláštera – barokního skvostu nacházejícího se na území Praha 6, k němuž je zbytečný jakýkoliv další komentář. Návštěvníkům je ve vyhrazených časech k dispozici odborný průvodce, aby je zavedl do barokní baziliky sv. Markéty a pozval je na exkurzi do románské krypty z 11. století.

Nejkrásnější Pražský park Divoká šárka, u letiště Praha 6
Po krátké chvíli chůze z pensionu se ocitnete v jedné z nejkrásnějších lokalit, kde jste kdy byli. Pěší túra parkem vás vede krásným skalnatým kaňonem, kde se tyčí skalní útvary Dívčí skok a Džbán – místo, kde se odehrává děj knihy Eduarda Štorcha „Hrdina NIK“ – tam kde kupec Sámo dal vlastně první podnět ke vzniku našeho prvního státního útvaru a kde se odehrála památná epizoda slavné Dívčí Války – tam kde krásná Šárka omámila Ctirada medovinou a dívky v čele s Vlastou ho zbavily života.

Na začátku této pěší túry se objeví krásná údolní nádrž Džbán
Koupaliště Džbán je přehrada s travnato-písčitou pláží, písčitým dnem a neupraveným přístupem do vody.

Ceník:

Jednolůžkový pokoj:                   1000,- Kč
Dvoulůžkový pokoj:                     1700,- Kč
Třílůžkový pokoj:                         2000.- Kč
Čtyřlůžkový pokoj:                      2200,- Kč
Apartmá, 5 osob (dva pokoje propojené dveřmi s vlastní koupelnou a WC, předsíň):    2700,- Kč

Ceny ubytování se rozumí za pokoj na 1 noc, se snídaní, uzamčeným parkingem v areálu pensionu,
DPH a včetně všech místních poplatků.

Jedno dítě do 6 let zdarma.
Přidání dětské postýlky zdarma.
Káva, nebo čaj v době mimo snídani zdarma.
Vysoušeč vlasů, žehlička, pračka, žehlicí prkno, varná konvice, apod. k dispozici zdarma.

viz ceník na: http://www.penzionmlynpraha.cz/cs/ceny-ubytovani

Přejít na KONTAKT nebo ukázat na MAPĚ.

Kontakt

Napsat zprávu pro Penzion Větrný mlýn Praha:

Všechny položky jsou povinné.
Penzion Větrný mlýn Praha na mapě

Podobné ubytování

Po kliknutí na odkaz se zobrazí ubytování s podobnými parametry jako má Penzion Větrný mlýn Praha.

Penzion Větrný mlýn Praha zařazen v kategoriích:

Cykloturistika  ,   Dovolená s dětmi  ,   Hrady-Zámky  ,   Jezera a přehrady  ,   Kultura a památky  ,   Lázně  ,   Relaxační pobyty  ,   Romantika  ,   Turistika  ,   Vodní sporty  ,   Wellness pobyty  ,   ZOO  .