Velká Úpa 80, 542 22

ChalupaUbytování pro: 30 osob Restaurace: Ano
Bouda Na cestě Bouda Na cestě Bouda Na cestě Bouda Na cestě
Pro větší verzi klikněte na náhled fotografie

Bouda Na cestě - popis:

Jméno nedostala podle polohy u hlavní cesty z Velké Úpy k boudě Jana a na Portášky, ale kvůli „On the road“, životní filozofii majitelů. Někdejší trapeři Pavla a Miloš Muzikářovi prozářili svůj dům pohodou, dobrou náladou a obyčejným štěstím. Jsou spokojeni, že na své cestě došli právě sem a mohou vás k sobě pozvat.

V nejstarší části chalupy je pro ubytované hosty malá hospůdka s posezením na starých lavicích a židlích podél původních roubených stěn, s živým ohněm v krbových kamnech a malým výčepem s točenou dvanáctkou Gambrinus. V „Čajovém listu“ jsou na výběr zelené, černé, ovocné a bylinné čaje.

Hlavní nabídkou penzionu je ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích. Chalupa je jako stvořená pro pobyty přátel, part nebo skupin. V jídelně se podává snídaně a večeře složená z polévky a hlavního jídla. V hospůdce si můžete objednat kávu, alkoholické i nealkoholické nápoje. Při pěkném počasí se sedí na terase s výhledem na úpské údolí a malebný kostel uprostřed.

Bouda Na cestě, dříve nazývaná „Bota“ leží na stráni jen 300 metrů od silnice a středu Velké Úpy. Stejně daleko je dolní stanice lanovky a sjezdovka Portášky, ze které v zimě sjedete na lyžích přímo k domu. Skibusy odtud dopravují lyžaře v pravidelných intervalech k vlekům v areálu SKI Pec vzdáleným z Velké Úpy dva kilometry.

V létě i v zimě můžete přes Portášky méně tradičním, ale zajímavějším způsobem zdolat Sněžku. Doporučíme vám i méně známá místa v okolí, která stojí za návštěvu.

Přejít na KONTAKT nebo ukázat na MAPĚ.

Kontakt

Napsat zprávu pro Bouda Na cestě:

Všechny položky jsou povinné.
Bouda Na cestě na mapě